Optikkoliikkeet

Helsinki

Fenno Optiikka Aleksi
Kaj Eklund
Aleksanterinkatu 50
09-773 1303
aleksi@fennooptiikka.fi
www.fennooptiikka.fi

Fenno Optiikka Ruoholahti
Karri Wiman
Kauppakeskus Ruoholahti, Itämerenkatu 21
09-6855 0800
ruoholahti@fennooptiikka.fi
www.fennooptiikka.fi

Joensuu

Joensuun NäköPiste
Marjo Jormanainen
Siltakatu 12 C
050-358 5855
optikko@nakopiste.fi
www.nakopiste.fi

Jyväskylä

Fenno Optiikka Muurame
Niina Jääskeläinen, Henri Silén
Muuramen kauppakeskus, Setäläntie 2
020-734 1190
muurame@fennooptiikka.fi
www.fennomuurame.fi

Kuopio

City-Optiikka Synsam
Arto Hartikainen
Puijonkatu 19, Vihtori
010-237 2310
arto.hartikainen@optivisio.fi
www.synsam.fi

Oulu

Opti-Silmä
Mikko Järvinen
Pakkahuoneenkatu 18
08-311 4906
info@optisilma.fi
www.optisilma.fi

Porvoo

AnnMar Optiikka Optik
Heikki Pettay
Rauhankatu 23
040-135 5030
info@annmaroptiikka.fi
www.annmaroptiikka.fi

Rauma

Silmäoptikot Palmu
Pekka Palmu
Kuninkaankatu 10
02-8378 6000
info@silmaoptikot.fi
www.silmaoptikot.fi

Rovaniemi

Fenno Optiikka Lappi
Petri Räsänen
Kauppakeskus Rinteenkulma, Koskikatu 25
010-320 6310, 044-755 5117
rovaniemi@fennooptiikka.fi
www.fennooptiikka.fi

Seinäjoki

Specsavers Seinäjoki
Anssi Kivistö
Kauppakeskus Epstori, Koulukatu 16
06-412 3100
seinajoki@st.fi.specsavers.com
www.specsavers.fi

Tampere

Oculus Optiikka
Bernd Schwenson
Tuomiokirkonkatu 32
03-3126 3000
info@oculus.fi
www.oculus.fi

Turku

Turun Optillinen Liike
Henri Silén
Yliopistonkatu 27 b (Stockmannin pääovea vastapäätä)
02-232 3694
info@turunoptillinen.fi
www.turunoptillinen.fi

Vaasa

Iris Optikko
Tarja Laukka
Kauppapuistikko 12
06-317 4595
iris@netikka.fi
www.irisoptikko.fi

MeridentOptergo Oy
Virkkalantie 12-16
08700 LOHJA

019-325 447 (ark. 8-16)
info.fi@mooptics.com


MeridentOptergo © 2018
Tämä verkkosivu voi käyttää evästeitä
Tämä verkkosivu voi käyttää evästeitä verkkosivujen toiminnan parantamiseksi. Voit estää evästeiden käytön oman selaimesi asetuksissa. Käyttäessäsi verkkosivujamme hyväksyt myös evästeiden käytön.
Evästeiden tiedot
Tämä verkkosivu voi käyttää evästeitä verkkosivujen toiminnan parantamiseksi. Voit estää evästeiden käytön oman selaimesi asetuksissa. Käyttäessäsi verkkosivujamme hyväksyt myös evästeiden käytön.
OK, ymmärrän