Myynti

 

Pääkaupunkiseutu ja muu Suomi

Klaus Huhtala
MeridentOptergo Oy
040-576 6096
klaus@mooptics.com
 
Taira Tuomela
MeridentOptergo Oy
050-582 1733
taira@mooptics.com
 
Kari Ulvio
MeridentOptergo Oy
050-565 8582
kari@mooptics.com
 

Jyväskylän seutu

Niina Jääskeläinen
Fenno Optiikka Muurame
020-734 1190
muurame@fennooptiikka.fi
 
Henri Silén
Turun Optillinen Liike (asiakaskäynnit myös Jyväskylän seudulla)
02-232 3694
info@turunoptillinen.fi
 

Oulun seutu

Mikko Järvinen
Opti-Silmä
08-311 4906
info@optisilma.fi
 

Tampereen seutu

Tiina Haukipää
Tampereen Näkökeskus
03-214 9006
asiakaspalvelu@tampereennakokeskus.fi

 

Turun seutu

Henri Silén
Turun Optillinen Liike
02-232 3694
info@turunoptillinen.fi
 

 

Helsinki

Fenno Optiikka Aleksi
Kaj Eklund
Aleksanterinkatu 50
09-773 1303
aleksi@fennooptiikka.fi
www.fennooptiikka.fi

Fenno Optiikka Ruoholahti
Karri Wiman
Kauppakeskus Ruoholahti, Itämerenkatu 21
09-6855 0800
ruoholahti@fennooptiikka.fi
www.fennooptiikka.fi

 

Joensuu

Joensuun NäköPiste
Marjo Jormanainen
Siltakatu 12 C
050-358 5855
optikko@nakopiste.fi
www.nakopiste.fi

 

Jyväskylä

Fenno Optiikka Muurame
Niina Jääskeläinen, Henri Silén
Muuramen kauppakeskus, Setäläntie 2
020-734 1190
muurame@fennooptiikka.fi
www.fennomuurame.fi

 

Kuopio

City-Optiikka Synsam
Arto Hartikainen
Puijonkatu 19, Vihtori
010-237 2310
arto.hartikainen@optivisio.fi
www.synsam.fi

 

Oulu

Opti-Silmä
Mikko Järvinen
Pakkahuoneenkatu 18
08-311 4906
info@optisilma.fi
www.optisilma.fi

 

Porvoo

AnnMar Optiikka Optik
Heikki Pettay
Rauhankatu 23
040-135 5030
info@annmaroptiikka.fi
www.annmaroptiikka.fi

 

Rauma

Silmäoptikot Palmu
Pekka Palmu
Kuninkaankatu 10
02-8378 6000
info@silmaoptikot.fi
www.silmaoptikot.fi

 

Rovaniemi

Fenno Optiikka Lappi
Petri Räsänen
Kauppakeskus Rinteenkulma, Koskikatu 25
010-320 6310, 044-755 5117
rovaniemi@fennooptiikka.fi
www.fennooptiikka.fi

 

Seinäjoki

Specsavers Seinäjoki
Anssi Kivistö
Kauppakeskus Epstori, Koulukatu 16
06-412 3100
seinajoki@st.fi.specsavers.com
www.specsavers.fi

 

Tampere

Oculus Optiikka
Bernd Schwenson
Tuomiokirkonkatu 32
03-3126 3000
info@oculus.fi
 
Tampereen Näkökeskus
Tiina Haukipää
Rautatienkatu 27
03-214 9006
asiakaspalvelu@tampereennakokeskus.fi

 

Turku

Turun Optillinen Liike
Henri Silén
Yliopistonkatu 27 b (Stockmannin pääovea vastapäätä)
02-232 3694
info@turunoptillinen.fi
www.turunoptillinen.fi

 

Vaasa

Iris Optikko
Tarja Laukka
Kauppapuistikko 12
06-317 4595
iris@netikka.fi
www.irisoptikko.fi
 
Close